About

Mashad leather or shortened to ML, is a famous and well-known Iranian brand and retail company founded in 1996 in Iran. The initials appear on most of our products, ranging from shoes, bags to leather garment and accessories.

Mashad leather is one of the leading Iranian branches. We sell our products through standalone boutiques all over Iran and through the E-commerce section of our website. For 3 consecutive years, Mashad leather was named ''the most popular'' brand in Iran. The company operates with more than 65 domestic stores.

Mashad Leather Company is one of the main companies of MIG Group (Mashad industrial group).

داستان برند

سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد/وان چه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد

همه چیز از یک سفر آغاز شد. اواسط سال 75 بود که در جریان یک سفر کاری عازم شهر تاریخی همدان بودیم.

از هوای دل‌پذیر جاده‌ لذت می‌بردیم و زیبایی منحصربه‌فرد طبیعت غرب کشور چشم‌هایمان را می‌نواخت. آمده بودیم خوب ببینیم، فرصت‌های تازه بسازیم و تغییر ایجاد کنیم. مقصد ما یک کارگاه کوچک چرم‌سازی بود که مدت‌ها زندگی در آن جریان نداشت. مقصدی که خود به نقطه عطف و آغاز ما و خاطره‌ای که تا امروز در حال روایت و ساختنش هستیم تبدیل شد.

برای ما که دغدغه‌مان اثرآفرینی است سفرها همیشه تغییرسازند، بنابراین تمام توان خود را به کار گرفتیم تا بر کالبد بی‌جان آن کارگاه چرم‌سازی روحی تازه بدمیم. تاریخ را ورق زدیم و از پیشینه قوی کشورمان در تولید چرم به شگفت آمدیم.

زمانی که دانستیم مرغوب‌ترین چرم گوسفندی جهان در سرزمین‌مان ایران تولید و بخش بزرگی از مواد اولیه آن به خارج از کشور صادر می‌شود، بر آن شدیم، طرحی نو در اندازیم. نگرش مخاطب ایرانی نیز بخش دیگری از چالش ما بود، مخاطبی که تا آن زمان برای یافتن محصولات چرمی باکیفیت گرد جهان می‌گشت، در حالی که جام‌جم در خانه بود.

هدف ما این شدکه ایران را در تولید محصولات چرمی، سرآمد و مردم ایران را در استفاده از این محصولات سربلند کنیم. آن کارگاه کوچک چرم‌سازی الهام‌بخش ما برای بنای کارخانه‌مان در شهر مشهد شد و امروز به اتفاق سرمایه انسانی کارآمد و مخاطبان وفادار؛ توانسته‌ایم به برندی که در تمام ایران شناخته شده ‌است و اندیشه حضور در بازارهای جهانی را در سر می‌پروراند تبدیل شویم . آری، به اتفاق، جهان می‌توان گرفت!

حالا ذائقه مخاطب ایرانی تغییر کرده و ارزش کالای چرمی تولید داخل درک شده است، ما موفق شدیم فروشگاه‌های بیشتری را در گستره ی بزرگی از کشورمان ایران تاسیس کنیم. فروشگاه‌هایی که نه تنها محل ارائه محصولات ما بلکه خود بخشی از خاطرات هر شهرند. رسیدن به این اهداف بدون‌شک نیازمند قدردانی از جامعه‌ای است که در بستر آن رشد کردیم و در قلب آن جای گرفتیم.

به این سپاس مدرسه ساختیم تا انسان‌های بیشتری از لذت آموختن بهره‌مند شوند، در کنار توان‌یابان ایستادیم تا آینده این سرزمین را با آن‌ها بسازیم و دست‌به‌دست هم دادیم تا برای آرامش همکاران‌مان سقفی بنا کنیم.

ما خواسته های نو را در ذهن مخاطب مان می‌جوئیم و در جایگاه یک برند نوآور و پوینده هم‌پای تغییر در رفتار و سلیقه آن‌ها به پیش می‌تازیم.

داستان ما داستان همه افرادی است که چرم مشهد در خاطرات‌شان جاری است. ما با هویت آن‌ها درآمیخته‌ایم و در لحظه‌هایشان حضور داریم. گاهی آن احساس زییایی هستیم که با هدیه‌دادن به یک عزیز ساخته می‌شود و گاه گرمابخش یک صبح سرد پائیزی پیش از سفر. ما یادآور لحظه‌های سخت و شیرین زندگی یا حس بی‌قراری قبل از یک دیدار عاشقانه هستیم.

ما خاطره‌سازیم و این ساختن نقطه پایانی ندارد چرا که امروز برای ما تنها آغاز ماجراست.

ماموریت برند

ما در چرم مشهد، هر صبح کارمان را با تولید و ارائه محصولاتی آغاز می‌کنیم که هم‌چون خاطره‌ای ماندگار در ذهن مخاطبانمان بدرخشند.

ما می‌خواهیم در قلب و حافظه مصرف‌کنندگان‌مان از داشتن محصول چرم ایرانی حس افتخار ایجاد کنیم و با پویندگی و نوآوری در این مسیر به پیش می‌تازیم.

Number of branches

Years experience

Factory area

staff

Among the honors of Mashhad leather
  • لوح تقدیر برترین پوشاک
  • افتخارات
  • افتخارات
  • برند محبوب
  • برند محبوب
  • برند محبوب
  • اخذ گواهینامه سیستم یکپارچه مدیریت
  • گواهینامه رعایت حقوق مصرف کننده

Production and design department

Mashad Leather Company is the largest producer of leather with an annual capacity of more than one million pieces of leather goods, clothing, gloves, bags (office, shoulder, money, etc.) belts and other leather products in the country that all production processes from leather to Concentrates the final product and quality control in the factory and delivers the manufactured products continuously and directly to the consumer market to provide the possibility of continuous supervision of specialists to produce products with high standards.

Sales department

Mashad Leather Company with more than 60 stores in the country and online sales base is trying to make quality products available to all well-dressed and art-loving people. During its activity, this company has been honored to receive numerous certificates and certificates of appreciation as a national model industrial unit, etc., as well as to obtain an Integrated Management Certificate (IMS).

After-sale service

Mashad Leather Company, as a leading manufacturer of leather industries, has an intimate relationship with its customers and to maintain this friendly relationship, considers different benefits for them and offers its services with pride to its compatriots and consumers of its products.

Other members of Mashhad Industrial Group